Değiştirilebilir lensli iPhone

İnternette dolaşırken iPhone ile ilgili bazı haberler gözüme çarptı. Bu haberlere göre Apple değiştirilebilir lensli telefon, tablet ve başka cihazlar üretmek için hazırlıklara başlamış. Patent başvuruları yapmış ve bu iş için yeni bir ekip kuruyormuş.

Akıllı telefonlar cep bilgisayarı olma özelliklerinin yanında kaliteli birer fotoğraf makinesi ve video kamera olmaya da başladı. Tabi ki standart kullanıcılar için. Önceki yazılarımda da söylediğim gibi, işin profesyonel kısmı bunun dışında.

Apple’ın ürünlerine uygulayacağı değiştirilebilir lens özelliği DSLR gövdelerle aynı mantıkta görünüyor. Kameranın bulunduğu bölüme bir tırnak sistemi yapılarak lensin rahatça takılması planlanıyor. Bildiğiniz üzere cep telefonları için çeşitli lensler piyasada zaten mevcut fakat bunları kullanmak için ekstra aparatlara ihtiyaç duyuluyor. Bu da haliyle pek sağlıklı ve kullanışlı olmuyor.

Öyle görünüyor ki değiştirilebilir lensli telefonlar hızla yaygınlaşacak ve Apple’da, diğer markalar da, Sony gibi 4K video özelliğini telefonlarına ekleyecek. Bu durumun yaygınlaşması telefonlar için çeşitli lens üretimini de yaygınlaştıracaktır elbette. Bu gibi gelişmeleri daha çok duyacağız. Bu yüzden bunlar ihtiyaç mı, ne işe yarayacak, ne derece yarayacak gibi polemiklere girmeyeceğim. Aslında durum açık. İhtiyaç var veya yok, üret, popüler yap ve herkese sat. Kapitalist dünya!.. İlerleyen zamanlarda bu konu üzerine daha detaylı eğilmeyi düşünüyorum. Şimdilik bu kadar…

Değiştirilebilir lensli iPhone
6 kez oylandı
1181 kişi bu makaleyi okudu
Paylaş:            Paylaşmak güzeldir :)

Yazar: Serkan Kandemir

Yazılarımı beğendiniz mi? Paylaşmaktan çekinmeyin. Daha fazlası için RSS ile Keskin Mercek'i takip edin. Konuyla alakalı yorumlarınızı da yazmayı unutmayın. Ben mi? serkankandemir.info

Siz ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir