Adobe Audition 1080p

Apple iPhone akıllı telefonlar için zil sesi oluşturmak zahmetli bir iştir. Apple’ın iTunes yazılımı ile bu işlem yapılabilmekte ama gereksiz teferruatlı ve yazılım bana göre kullanışsız. Bu nedenle hazırladığım bu eğitim filminde Adobe Audition programı ile iPhone telefonlara uygun ses dosyalarını nasıl oluşturacağımızı, ne gibi işlemler yapmamız gerektiğini sade ve pratik bir şekilde anlatıyorum.

Şunu belirtmem gerekir ki; Audition için AAC formatlarında çıktı alabileceğim bir eklenti bulamadım. Muhtemelen vardır fakat ben sağlıklı bir sonuca rastlamadım. Hazırladığım ses tonunu iPhone uyumlu yapabilmem için .m4r uzantılı bir formatta kaydetmem gerekti. Araştırma yaparken Online Ses Dönüştürücü adında bir siteye denk geldim. Audition ile hazırladığım ses dosyasını bu site üzerinden çok rahat .m4r formatına dönüştürdüm ve sorun hallolmuş oldu :)

Bu eğitim filmini full HD 1080p indirmek isterseniz, indirme linki aşağıda mevcuttur.

Bu eğitim filmini indir

Audition ile iPhone için zil sesi dosyası hazırlama
7 kez oylandı
1606 kişi bu makaleyi okudu
Paylaş:            Paylaşmak güzeldir :)

Yazar: Serkan Kandemir

Yazılarımı beğendiniz mi? Paylaşmaktan çekinmeyin. Daha fazlası için RSS ile Keskin Mercek'i takip edin. Konuyla alakalı yorumlarınızı da yazmayı unutmayın. Ben mi? serkankandemir.info

Bu makaleye 1 yorum yapılmış

Siz ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir